PLANTA DE TRIATGE D’OSONA


A la nostra escola, com a escola verda que som, els alumnes de Cicle Superior fem dues sortida mediambientals.  A 5è visitem la Depuradora i a 6è la Planta de Triatge de multiproducte d’Osona.

I aquest matí, els alumnes de 6è hem fet la visita a la Planta de Triatge.  Aquesta planta és una instal·lació on es seleccionen els diferents materials reciclables que es recullen mitjançant el sistema de recollida selectiva als municipis d’Osona.

L’objectiu d’aquesta sortida i del reciclatge que portem a terme a la nostra escola és conscienciar-nos de la importància de reduir, reciclar i reutilitzar, per tal de protegir i conservar el medi ambient.

Podeu veure algunes fotografies de la visita en el següent enllaç:

https://goo.gl/photos/YVbdfJS7D3FeuT5X8

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà.

He llegit i accepto la Política de Privacitat.